Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:

Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Moj VOLVO
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

C70 2000 T5

Avtor objava
Fleko
15 jan 2017, 18:55 Predogled tiskanja
Član #13812
Prijavljen dne: 15 okt 2016, 14:04
Objav: 12
Pozdravljeni,

no pa bom še sam prestavil svoje staro/novo vozilo.

Že dalj časa sem si želel 5cil, po možnosti prisilno polnjenih. Želja več kot 10 let je bila oz. je še vedno 850 T5-R, vendar nikoli ni šlo v realizacijo; preveč avtomobilov, ni časa za še en projekt, ni bilo denarja,... tako da sem C70 cisto po nesreči kupil

Ko sem prišel do omenjene C70 ne vem zakaj, ampak takoj sem se zaljubil v avto, čeprav sem vedel, da bo potreboval kar nekaj ljubezni. Nič, s prodajalcem sva odšla na testno vožnjo, zaljubil se še bolj (še vedno ne vem zakaj), menjalnik škrtal med prestavljanjem v drugo prestavo, nekaj lufta bilo čutiti na podvozju,... Da ne bom samo blatil na testni vožnji ugotovil, da je avto kar poskočen (prvič vozil T5), čeprav sem pohodil samo do 4000rpm v 3. prestavi, Dolby ozvočenje se mi je zdelo, da igra odlično, čeprav takrat nisem toliko posvečal ozvočenju in na splošno mi je vožnja bila všeč. Tako, da sem se po tesni vožnji odločil, da ta avto moram imeti. Takoj naslednji dan, sem šel po avto in z nasmeškom pripeljal domov.

Nekaj informacij o avtomobilu. Nekateri ga poznate, je bil že predstavljen na forumu in sicer lastil si ga je uporabnik volhart 2x
Avto je srebrne barve (katera ni v salonskem stanju), letnik 2000 in pod pokrovom motorja se skriva 2,3 turbo s 240 lipicanci.
Od opreme ima crno usnje,elektro pomik, memory in gretje sedežev, Pro logic, zadnja okna se odpirajo,... možno, da še kaj.
Trenuno ima prevoženih 3463xx km, kupil sem z dobrimi 341xxx km v mesecu Oktobru leta 2016.
Še dve sliki, ko sem ga pripeljal domov (vem obupne slike).

Kot sem že omenil, sem naredil dobrih 5000km, naredil bi jih še več, če nebi se avtomobila več šraufalo kot vozilo.
Spisek menjanih delov je kar dolg.
Lastnik pred menoj je zamenjal turbino, hladilnik, zadnje diske in zavorne ploščice in pcv.
Sam pa se do sedaj naredi sledeče:
2. sem premazal usnje,
Vgradnja zračnega filtra (avto ga sploh ni imel),
Zamenjava prednjih diskov, prednjih zavornih ploščic, zamenjava zavornega olja in obnova zavornih čeljusti (stanje sprednjih zavor je bilo katastrofalno),
Vgradnja termostata in zamenjava hladilne tekočine (termostata tudi ni bilo) ob tem se je še pričvrstil hladilnik in intercooler (hvala bogu, da sem pregledal stanje cevi in hladilnika, ker še sedaj ne vem na čem je hladilnik s intercoolerjem in hladilnikom za klimo stal, ker z nosilci ni imel nobenega stika),
Zamenjava 1. lambde sonde,
Menjava menjalnika (original menjalnik je imel zanič sinhron 2. prestave, obnova ni mogoča, ker baje deli niso dobavljivi) menjalnik ni od T5 (čeprav prodajalec trdil, da je iz T5), ima krajše prestavno razmerje, pregled sklopke (odlično stanje), ker se je zaradi menjave menjalnika podru komplet prednji konec, se se zamenjale še roke, volanski končniki, štangice stabilizatorjev, silen bloki za prednji most, menjava zgornjega nosilca motorja in zategnilo dva spodnja nosilca, katera sta bila odtegnjena. Poleg tega, se je odstranil še karter in skupaj z snorklom od oljne črpalke očistilo,
Menjal sem tudi svečke,
Zamenjava vseh končnikov na zadnji premi, ob tem se je zategnila zadnja čeljust, katera je bila losana,
in še zadnji servis, kateri se je zaključil včeraj - obnova motorne glave (ogromna poraba hladilne tekočine, glava je bila zvita, na 4. cilindru je hladilna tekočina uhajala), zamenjava vseh tesnil (nekatera tesnila so se dodala, ker jih ni bilo, in kot zanimivost sesalni kolektor je bil zategnjen samo z dvema maticama), zamenjal se je tudi zobati jermen z vodno črpalko in napenjalcem, mikro jermen, vsi napenjalci in jermenice.
Verjetno sem še kaj pozabil, ker kot sem omenil, zamenjalo se je ogromno delov

In še kakšna slika več od avtomobila.

In še zaključek.
Nasplošno sem zelo zadovoljen z avtomobilom, ob nakupu sem vedel, da bo nekaj delov potrebnih menjave, nekatere sem preventivno menjal, edino predhodnega lastnika bi prosil, da če že sam servisira avto, naj bo malo bolj pedanten pri delu, ker vse kar mi je omenil, da se je naredilo iz njegove strani, je bilo narejeno slabše, kot če nebi delal. Sama lega avtomobila je za moje pojme več kot odlična, v sedežih se odlično počutim, o samem motorju pa verjetno ne rabim razlagat T5
Manjka mu samo zadnji pogon, samo potem bi bilo že kičasto

Na vrh
edoedo
15 jan 2017, 23:09
Član #2749
Prijavljen dne: 19 maj 2012, 07:45
Objav: 150
Najssss =)... kako je z vecnim problemom teh c70. Šipe ..dela normalno? Kako je s šmenjem vetra?
Kaj pa trdota podvozja?
LP
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh