Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: Splošno
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Nakup Volvo V50 Momentum 2.0D

Avtor objava
JureP
25 jun 2016, 13:23 Predogled tiskanja
Član #13685
Prijavljen dne: 25 jun 2016, 12:43
Objav: 5
Pozdravljeni,

Kupujem rabljen avto in sem se zaljubil v Volvo V50 Momentum 2.0D. Gledam letnike 2004-2006 saj je moj budget za avto cca. 3500€.
Ker sem nov uporabnik mi ne dovoli dodati linka. Primer je na avto.net za 3500€.
Glede na to, da že od februarja spremljam oglase za omenjeno vozilo sem opazil, da se ti avti prodajo za nekje 3000€ ali manj (ob takšni izklicni ceni so bili avti odstranjeni iz avto.net...dražji ostajajo gor več mesecev in postopoma spuščajo ceno).
Prosil bi za kakšno mnenje o teh avtomobilih in kakšen nasvet na kaj naj bom pozoren ob ogledu vozila. Velik servis naj bi pri teh vozilih bil na 240kkm. Ne vem pa kaj vse naj bi ta servis zajemal? Na koliko pa je redni servisni interval tega vozila?
Koliko približno pa bi po vaši oceni bil vreden omenjeni model? Seveda cena nato variira glede na ohranjenost.

Kaj pa bi mi svetovali glede zavarovanja? Polni kasko se za tako star avto definitivno verjetno ne izplača. Se pa relativno pogosto srečujem z divjadjo, zato razmišljam o tej opciji. V primeru, da bo avto imel xenon žaromete bi bilo smiselno verjetno zavarovati tudi svetila? Nikjer pa nisem zasledil koliko pride zamenjava stekla (sprednjega), zato nisem prepričan ali bi se mi to tudi izplačalo zavarovati ali ne? Verjetno bom dodal tudi zavarovanje za parkirišče in mogoče še v primeru toče. Kakšno pa je vašo mnenje oz. kaj vi zavarujete pri tako staremu vozilu? Naj omenim, da sem sicer zelo skrben voznik in do sedaj še nisem imel nobenega škodnega primera, pravijo pa, da znajo biti pri Volvu takšne stvari zelo drage in ne vem v kaj se splača investirati in kaj ne. Zaradi družinskega popusta bom avto zavaroval pri zavarovalnici Grawe.

Zanima me tudi, če kdo pozna kakšnega dobrega serviserja za Volva v moji okolici (Velenje)?
Bi bilo smiselno pred nakupom avto peljati tudi na pregled pri pooblaščenem serviserju? Takšen pregled bi verjetno stal okrog 50€?

Zelo bom hvaležen vsakega komantarja in nasveta.
Lp
Na vrh
SepoX
25 jun 2016, 21:42
Član #94
Prijavljen dne: 23 nov 2006, 13:51
Lokacija: Novo mesto
Objav: 198
Živjo, malce dvigni budget in si privošči mojega - http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=10949396

Veliki servis imaš že narejen, sedaj je bil narejen mali servis. Avto vožen relacija Lj-Nm

Za mojega pride polni kasko z vsemi kombinacijami in brez odbitne franšize (se pravi pri nobeni škodi nič ne doplačam) 470€. Mu vsako leto privoščim
Na vrh
Sverige
26 jun 2016, 07:53
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Glede zavarovanja ce vzames samo dolocene kombinacije si hitro blizu polnega kaska. Sem vedno zavaroval polni kasko brez odbitne fransize ali pa ga sploh nisem zavaroval. Ze 1 % odbitna fransiza je skoraj vrednost kasko premije...ce imas 50 bonusa.

[ Uredi 26 jun 2016, 07:56 ]
Na vrh
JureP
26 jun 2016, 21:34
Član #13685
Prijavljen dne: 25 jun 2016, 12:43
Objav: 5
Budget je nastavljen na omenjeno ceno z razlogom in to ne pride v poštev. Seveda sem oba oglasa videl na avto.net, a žal zaradi prevelikega razkoraka v ceni nisem niti klical. Sicer pa moram priznat, da oba izgledata na prvi pogled odlično ohranjena ter vzdrževana. Vseeno bi komentiral, da je vajina cena kar precej previsoka. In ne me narobe razumeti, avta izgledata vredna tega denarja, a ne na našem trgu. Pri nas še nisem zasledil (redno spremljam od februarja), da bi se tak avto (model, letnik, kilometri, oprema...) prodal za preko 3.500€ in močno dvomim, da vama bo uspelo iztržiti zahtevano ceno, niti približno. Žal je realnost takšna. (tudi to je razlog zakaj oba avto prodajata že kar nekaj časa)
Glede na to, da pa sta lastnika omenjenih modelov bi lahko mogoče vsaj malo komentirala in svetovala glede na mojo objavo? Bom zelo hvaležen.

Glede kaska sedaj razmišljam zgolj o parkingu in steklu. Vse ostalo pride predrago (nimam še veliko bonusa) in glede na vrednost avta niti ni najbolj smiselno. Bom raje ˝reskiral˝ ter pazil. Z zavedanjem, da bo v primeru škode strošek na moji denarnici.
Na vrh
VolvEko
27 jun 2016, 00:05
Član #1439
Prijavljen dne: 29 dec 2009, 20:55
Objav: 118
Nisem strokovnjak za zavarovalne police
Na vrh
SepoX
27 jun 2016, 07:41
Član #94
Prijavljen dne: 23 nov 2006, 13:51
Lokacija: Novo mesto
Objav: 198
Živjo, jst ga prodajam cca mesec, tako da mi je zaenkrat še čisto v redu. Se mi ne mudi. Avto pa res zgleda kot nov in upam, da bo morebitni kupec to cenil

Zdej pa kar te zanima:
1. veliki servis te pride cca 600 - 700
2. servisni interval 2.0D je 20000km ali eno leto
3. pri paketih kaska dobiš določene stvari zastonj zato le povprašaj koliko te pride kak paket
4. če že misliš imeti odbitke, zahtevaj od agenta, da ti pripravi ponudbo, kjer boš od vsake škode (izven delnih kombinacij) plačal 5% od računa (pride kak € dražje, samo se splača)
5. kot rečeno, jaz plačujem letno 470€ za full kasko z vsemi kombinacijami in brez odbitne franšize, pa še asistenco imam. Vrednost avta za kasko je cca 33000€.
Na vrh
Sverige
27 jun 2016, 09:38
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Zavarovanje se splaca ko se zgodi neumnost. To pa je lahko hitro ne glede na to kako pazis. Pac vsak se zase odloci.

Ceno avta se mi zdi neprimerno komentirat preden gres avto pogledat.
Na vrh
vcc
27 jun 2016, 16:02
Član #12312
Prijavljen dne: 21 okt 2014, 19:49
Objav: 52
Jaz imam vedno delni kasko: parkirišče, svetila, stekla, divjad, toča, neurje, asistenca. Od polnega kaska je cca pol ceneje in pri dražjih avtih se to precej pozna. Dober agent ti vse skupaj uredi za zelo ugodno ceno.
Na vrh
SepoX
02 jul 2016, 23:02
Član #94
Prijavljen dne: 23 nov 2006, 13:51
Lokacija: Novo mesto
Objav: 198
No, jst sem mojega prodal. Očitno nekateri cenijo "ohranjene škatle"

Sem pa šel pogledat malce naokoli in tele V50 so strahotno zguljene. Ni čudno, da se prodajo za 3 jurje.

JureP želim ti srečen nakup za tvoj budget.
Na vrh
JureP
11 jul 2016, 13:13
Član #13685
Prijavljen dne: 25 jun 2016, 12:43
Objav: 5
Se opravičujem glede komentiranja cene, resnično je malo neprimerno. Sicer nisem želel komentirati konkretnega avta, le cene na trgu so bile v maju okrog 2.700-4.000€. Sedaj so te cene poskočile za celega tisočaka. In seveda, da so tisti cenejši v slabšem stanju.
Sedaj sem gledal pa tale avto: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11090778&display=Volvo%20V50%20Summum%202.0D
Moram povedat, da je resnično dobro ohranjen, tako zunanjost, kot tudi notranjost. Redno servisiran, mehansko v odličnem stanju in nebi smelo biti kaj narobe. Je pa stvar v tem, da je potrebno zamenjati jermen in vodno črpalko + redni servis. Ta servis naj bi stal okrog 500€ in bi ga bilo potrebno opraviti čimprej. (Govoril z g. Grudenom in Mokronoga, ki je ta avto tudi do sedaj servisiral, kot tudi z g. Baumanom iz Maribora...sicer je g. Gruden portdil, da je avto mehansko odlično ohranjen in redno vzdrževan). Vseeno pa to skupaj nanese preko 4.500€ + naslednje leto bi bilo potrebno zamenjati vztrajnik + sklopko kar bo stalo skoraj celega tisočaka. Glede na to, da je avto resnično odlično ohranjen, od 1. lastnika in slo. porekla, resno razmišljam o nakupu kljub visoki ceni (ko prištejem stroške v bližnji prihodnosti).
Ima kdo kakšen komentar glede cene? Je to poštena cena glede na stroške, ki me še čakajo?
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 67, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5972
najnovejši član: Twxqrprob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete