Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S60 / V70 (2. gen) / XC70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

Premik cez sprednja kolesa

Avtor objava
monaco
09 feb 2016, 21:00 Predogled tiskanja
Član #1313
Prijavljen dne: 29 sep 2009, 08:49
Objav: 364
Na XC70 zadnje čase opažam pri pocasni vožnji po parkiriščih, da pri močneje obrnjenem volanu avto potiska cez sprednja kolesa in (verjetno notranje) kolo oddrsava. Kaj bi lahko bil vzrok? Ne spomnim se, da bi bilo od nekdaj tako...
Na vrh
Aljaž225
09 feb 2016, 21:37
Član #10694
Prijavljen dne: 12 apr 2014, 16:53
Objav: 404
V kakšnem stanju je optika podvozja?

Lp.
Aljaž
Na vrh
monaco
09 feb 2016, 22:11
Član #1313
Prijavljen dne: 29 sep 2009, 08:49
Objav: 364
Bila narejena sicer spomladi, toda avto se drugače čisto lepo pelje, med vožnjo ni opaziti ničesar. Ce bi bila optika tako razstelana, da bi se na parkingu videlo, bi moral biti avto pri vecjih hitrostih nevozen...
Na vrh
AssKicker
09 feb 2016, 22:57
Član #12712
Prijavljen dne: 29 jan 2015, 20:17
Lokacija: Bled
Objav: 577
To sem jaz že pri treh volvotih opazil, povsod podvozje v bp stanju, pa z narejeno optiko.. Se pa isto sprašujem, zakaj to dela? Že kdo rešil to?
Na vrh
rnisan
09 feb 2016, 23:02
Član #8058
Prijavljen dne: 06 nov 2013, 00:30
Objav: 100
Ali pri naglem odvzemu ali dodajanju plina med vožnjo slišiš pok?

Preveri vijaka v sprednjih polosovinah (pestu), da se ni kateri med njima zrahljal ali celo odletel.
Drugo, kar bi znalo biti, pa je kakšen homokinetičen zglob. Dela to samo, ko naviješ volan v eno stran? Ali ni pomembno, v katero stran je navit volan?
Na vrh
Blaise
09 feb 2016, 23:26
Član #3095
Prijavljen dne: 25 nov 2012, 10:30
Lokacija: Morav?e
Objav: 155
Gume in roke. Obnovil roke, problem rešen, nove gume pa avto ne drsi več po mokri avtohiši.
Na vrh
Aljaž225
09 feb 2016, 23:32
Član #10694
Prijavljen dne: 12 apr 2014, 16:53
Objav: 404
Pokanje pri pospeševanju in pojemku je menda normalno pri vseh volvih - to mi je reklo že kar nekaj mehanikov na volvo pooblaščencih pa tudi privatnih mehanikih ki popravljajo samo volve.

Glede rok bi se slišal ropot - pokanje pri vožnji čez luknje.

Lp.
Aljaž
Na vrh
rnisan
10 feb 2016, 08:08
Član #8058
Prijavljen dne: 06 nov 2013, 00:30
Objav: 100
Aljaž225 je napisal(a): ...

Pokanje pri pospeševanju in pojemku je menda normalno pri vseh volvih - to mi je reklo že kar nekaj mehanikov na volvo pooblaščencih pa tudi privatnih mehanikih ki popravljajo samo volve.


Nisem mehanik, ampak to se mi nekako ne zdi smiselno.
Pri meni se je pojavljal pok, ko sem naglo dodal ali odvzel plin - vedno je bil razlog eden izmed dveh: ali je vijak na polosovini se zrahljal ali celo čisto odvil (ponavadi se kmalu za tem pojavi obvestilo na potovalnem računalniku -> nekaj o ABS). Na tujih forumih je kar dovolj zgodb o tem. Če sta vijaka držala, je to bil znak, da ima pogonska gred/polosovina zračnost. Nekaj časa se seveda lahko voziš tudi tako. Ko sem pred kratkim menjal pogonsko gred, ni nobenega poka več.

Glede na to, da imam malo nad 400 000 km prevoženih in pri meni ne poka, potem skoraj upam trditi, da to ni normalno. Lahko pa, da je še kak drug razlog za pokanje, ki ni nevaren, le nadležen (mogoče kak nosilec motorja ali kaj podobnega).

Jaz osebno sem na takšne poke in podobno alergičen in ne sprejmem od mehanika odgovora tipa to je normalno... Zaradi tega pravim, da je težko najti dobrega in zanesljivega mehanika...
Na vrh
Sverige
10 feb 2016, 08:50
Član #412
Prijavljen dne: 14 jul 2007, 06:18
Objav: 743
Na moji S60 je tudi pokalo ko rahlo dodal ali odvzel gas, je mehanik namazal polosovine z mastjo, na zglobu, in je nehalo. 10 minut posla.
Na vrh
Augi
10 feb 2016, 10:47
Član #1421
Prijavljen dne: 17 dec 2009, 14:10
Objav: 1003
Če meni mehanik pravi da je pokanje normalno, potem po hitrem postopku menjam mehanika!!! Sicer pa dandanes itak vsi znajo vse znamke avtov šravfat...
Na vrh
Aljaž225
10 feb 2016, 12:42
Član #10694
Prijavljen dne: 12 apr 2014, 16:53
Objav: 404
@rnisan
Tudi meni je daleč od normalnega pa povem, da se malo spoznam na mehaniko iz strojniškega vidika.
Vijaka sta pravilno privijačena na obeh straneh - nekajkrat preverjeno.
Meni osebno se sliši zračnost že cca 52kkm - od kar ga imam(1leto in 10mesecev) pa ni nekaj slabše. Vem pa da je to kar značilno za serijo motorjev D2 na začetku proizvodnje. Čisto prve serije pa so celo lomile pogonske osi. Dokler bo ostalo samo pri občasnem poku naj poka ko bo pa kaj slabše bomo pa menjali.
Res pa je da pozimi ne poka ko so temperature nižje, ker se očitno materjal krči (kar je nekaj normalega), mast pa je bol gosta, kar je logično.
Bil pa sem že res pri skoraj vseh mehanikih za volva, ki so precej poznani pa nobeden ni rekel da to za ta avto in ta motor ni normalno. Na pooblaščencih sem celo slišal odgovore da to ni še nič in da je to normalno, da poka pri vseh volvih, priznam pa da me tam potem niso več videli.

@severige
Uporabna informacija bo vredno poizkusit.

@augi
Haha ja no če je pa tako potem pa ne vem kam ga naj še peljem, kakšen predlog? Lahko na ZS.
Pa verjemi, da ga ne peljem tja kjer se popravljajo vse znamke, ker nihče ne mora bol poznat avta kot tisti kateri popravlja samo to znamko.


Pa priporočma da se vrnemo na bistvo teme iz katere smo konkretno zašli.

Lp.
Aljaž

[ Uredi 10 feb 2016, 12:44 ]
Na vrh
rnisan
10 feb 2016, 13:11
Član #8058
Prijavljen dne: 06 nov 2013, 00:30
Objav: 100
Aljaž225 je napisal(a): ...

@rnisan
Tudi meni je daleč od normalnega pa povem, da se malo spoznam na mehaniko iz strojniškega vidika.
Vijaka sta pravilno privijačena na obeh straneh - nekajkrat preverjeno.
Meni osebno se sliši zračnost že cca 52kkm - od kar ga imam(1leto in 10mesecev) pa ni nekaj slabše. Vem pa da je to kar značilno za serijo motorjev D2 na začetku proizvodnje. Čisto prve serije pa so celo lomile pogonske osi. Dokler bo ostalo samo pri občasnem poku naj poka ko bo pa kaj slabše bomo pa menjali.
Res pa je da pozimi ne poka ko so temperature nižje, ker se očitno materjal krči (kar je nekaj normalega), mast pa je bol gosta, kar je logično.
Bil pa sem že res pri skoraj vseh mehanikih za volva, ki so precej poznani pa nobeden ni rekel da to za ta avto in ta motor ni normalno. Na pooblaščencih sem celo slišal odgovore da to ni še nič in da je to normalno, da poka pri vseh volvih, priznam pa da me tam potem niso več videli.


Jaz upam, da ti ne bo šlo na huje. Jaz sem na take stvari alergičen, ker se bojim, da bo ena stvar potegnila za sabo drugo in namesto takojšnjega stroška 100-200€ zna čez leto-dve nanesti na 1000+€ zaradi tega (lahko pa bi se temu izognil). Je pa res, da sem jaz kar veliko na cesti in tudi zato hočem brezhiben avto v vseh pogledih.
Na vrh
monaco
10 feb 2016, 13:36
Član #1313
Prijavljen dne: 29 sep 2009, 08:49
Objav: 364
rnisan je napisal(a): ...

Ali pri naglem odvzemu ali dodajanju plina med vožnjo slišiš pok?

Preveri vijaka v sprednjih polosovinah (pestu), da se ni kateri med njima zrahljal ali celo odletel.
Drugo, kar bi znalo biti, pa je kakšen homokinetičen zglob. Dela to samo, ko naviješ volan v eno stran? Ali ni pomembno, v katero stran je navit volan?

Pokanja sicer ni, je pa očitno rahljanje vijakov vseeno ena zadeva, ki se jo splača preventivno preverit ko bom imel avto na dvigalu. To misliš vijake, ki pridejo iz zunanje strani skozi pesto ali vijake, ki držijo polosovino na menjalnik?

Drugače pa je bolj očitno oddrsavanje pri zavojih v levo. Ali pa se mi samo zdi, ker sem na levi strani. Pa imam še dobre Dunlop zimske gume gor
Na vrh
Aljaž225
10 feb 2016, 14:25
Član #10694
Prijavljen dne: 12 apr 2014, 16:53
Objav: 404
@rnisan
Saj sem jaz tudi kar nekaj na cesti nekje 25-30kkm na leto z tem avtom pa ni edini, ki je pri hiši.

Zaenkrat je vse tako kot je bilo, če bi šlo na huje gre seveda takoj na ureditev.
Tudi jaz hočem, da je vse tako kot mora biti torej, da obrneš ključ in greš lahko na drug konec sveta in nazaj brez skrbi. Mislim, da redko kdo menja vztrajnik + cel komplet sklopke zaradi tega ker je spuščal potisni cilinder, pa sem tudi to naredil. Vidim pa, da imava enako razmišlanje, zakaj bi si potem takem delal nepotrebne stroške in povečeval poškodbe drugih zadev, ampak če preverjen mehanik za volve pravi da naj vozim, ker je to normalno se pa bom, ker seveda on stoji za tem da je to ok.

@monaco
Ja vsekakor se splača preverit.
Mišljeni so bili verjetno vijaki ki pridejo skozi pesto, ti se dostikrat razlahlajo.

Lp.
Aljaž

[ Uredi 10 feb 2016, 14:25 ]
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 57, Članov: 0 ...

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5973
najnovejši član: Ubvpwcrob
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete