Dobrodošli
Uporabniško ime:

Geslo:


Zapomni se me

[ ]
[ ]
[ ]

Oglasi
http://www.seeklogo.com/images/1/740-logo-6E10838713-seeklogo.com.gif

Forumi
vozimvolvo.si :: Forumi :: S60 / V70 (2. gen) / XC70 (2. gen)
<< Prejšnja tema | Naslednja tema >>   

(XC70) hladilna tekočina

Avtor objava
upe
20 mar 2007, 20:07 Predogled tiskanja
Član #252
Prijavljen dne: 18 mar 2007, 17:23
Objav: 24
Pozdravljeni,
vozim Volva XC70, starega eno leto. Presenečen sem opazil, da je nivo hladilne tekočine malce pod minimumom. Sicer nisem nikoli zasledil, da bi pod avtom kaj puščalo, ker pač nisem bil pozoren na to. Predvidevam pa, da nekje je napaka, saj se mi pri skoraj novem avtu to ne zdi ravno normalno. Kaj menite?

Hvala in prijetno vožnjo.


____________________
Temo premaknil: Tomaz40

[ Uredi 22 mar 2007, 09:12 ]
Na vrh
Plesko
20 mar 2007, 20:21
Član #15
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 21:53
Objav: 937
Hmm glede na to da je avto star eno leto je moral biti že na servisu ali pač ne?? ker če je bil in je v kratkem času padel nivo vode potem je sigurno nekaj narobe, drugače sem pa bral, da tudi pri S60 hladilna tekočina kr zginja kljub temu da je vse drugo ok tako da morda pa le ni najhujše....
Na vrh
upe
20 mar 2007, 20:36
Član #252
Prijavljen dne: 18 mar 2007, 17:23
Objav: 24
hvala za odgovor.

Avto gre kmalu na prvi servis. Zato me tudi zanima, ali se to dogaja tudi drugim ali pa je le izjema in bom moral zahtevati, da se pregleda in popravi še kaj več.
Na vrh
Tomaz40
20 mar 2007, 20:43
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
upe je napisal(a): ...

hvala za odgovor.

Avto gre kmalu na prvi servis. Zato me tudi zanima, ali se to dogaja tudi drugim ali pa je le izjema in bom moral zahtevati, da se pregleda in popravi še kaj več.



Jaz bi v vsakem primeru zahteval, da se pregleda. Saj voziš Volvo in ne kako Zastavo, da bi hladilna tekočina izginjala brez sledi!!

Mislim da imaš 2 možnosti:
1. Počeno tesnilo na glavi, zvita glava ali kaj podobnega. Verjetnost, da bi se kaj takega zgodilo pri praktično novem avtu je mizerna. Skoraj ni vredna omembe.
2. Kakšna banalna napakica kot je npr: slabo tesnilo v sistemu, kakšen slabo privit vijak, slabo privita objemka,...

Predlagam, da greš na servis in zahtevaš odpravo pomankljivosti pod garancijo!
Na vrh
upe
20 mar 2007, 21:10
Član #252
Prijavljen dne: 18 mar 2007, 17:23
Objav: 24
Hvala za predloge. Tocno to me je zanimalo.
Na vrh
AljAž
20 mar 2007, 22:17
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Živijo!

Moj s80 je spuščal hladilno tekočino, približno 2-3dcl na leto. Nato pa so se v nekem obdobju pojavljale lužice in tekočine je zmanjkovalo dnevno. Luža se je pojavljala pred desnim kolesom, do tam je voda prišla po plastičnem spodnjem pokrovu motornega dela. Na Summitu so me hotli opalit za cel intercooler itd. potem sem šel na servis v Celje in so mi zamenjali neko tesnilo pri nekem senzorju. Vse skupaj je bilo cca 50K sit. Veliko predvsem šraufarije. Sedaj je super, b.p.
Na vrh
Blaž
21 mar 2007, 08:21
Član #7
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 16:31
Objav: 1283
POzdravljen!

S to tekočino sem tudi jaz imel enkrat probleme!
Je je kr zmanjkal in opozorilo, da naj ugasnem motor!
Po predledu sem ugotovil, da nikjer ne spušča - očitno je po petih letih izhlapela - se mi sanja ne - sem samo dolil in sedaj je že dve leti mir!

Zgleda, da majo volvoti bermudski trikotnik za to tekočino! :LOL2:

Je pa malo čudno, da je zmanjka po enem letu!
En dober pregled bo okazal kaj je narobe - če kaj je!

Upam da hitro in ugodno zatesniš zadevo!

Lp
Na vrh
AljAž
21 mar 2007, 10:41
Prijavljen dne: 20 nov 2006, 09:44
Lokacija: nM
Objav: 3767
Še en pripetljaj s hladilno tekočino: Freelanderju, (bencinar) od znanca je ravnotako zmanjkovalo tekočine. Enkrat je celo ostal na cesti zaradi tega. Na servisu so šele po dolgem času ugotovili da pušča hladilna tekočina, vendar kam!! V motor!!! Avto je bil tik preden zariba, ampak je olje hvalabogu lažje od vode in se je mašina vseeno še mazala. Ni čudno, da nikoli nikjer ni bilo luže pod avtom....
Na vrh
Tomaz40
21 mar 2007, 10:58
Član #6
Prijavljen dne: 12 nov 2006, 10:24
Objav: 984
AljAž je napisal(a): ...

Še en pripetljaj s hladilno tekočino: Freelanderju, (bencinar) od znanca je ravnotako zmanjkovalo tekočine. Enkrat je celo ostal na cesti zaradi tega. Na servisu so šele po dolgem času ugotovili da pušča hladilna tekočina, vendar kam!! V motor!!! Avto je bil tik preden zariba, ampak je olje hvalabogu lažje od vode in se je mašina vseeno še mazala. Ni čudno, da nikoli nikjer ni bilo luže pod avtom....



Ja to pomeni, da je tesnilo med blokom in glavo spustilo. Ni tako zelo redek pojav, ampak se to ponavadi zgodi šele po kar nekaj prevožnih kilometrih (beri: do 200k km nimaš kaj skrbet).Potrebno je glavo odstranit z bloka, jo dat pobrusit, da bo sigurno ravna (včasih se zvijejo), namestit novo tesnilo in fiksirat glavo nazaj. Ker pa je takrat motor v celoti razdrt, se takrat ponavadi naredi še generalna na motorju.

PS: Če hladilna tekočina izginja, avto kadi bel dim tudi ko je že dobro ogret, na olju pa nastaja neka pena. Po končani vožnji, ko je motor dobro segret odpreš pokrov, kjer se doliva olje v motor in pogledaš če je olje lepo ali na vrhu olja plava ''smetana''.
Na vrh
RollingStone
21 mar 2007, 13:45
Prijavljen dne: 13 nov 2006, 12:12
Objav: 1965
Poglej, če imaš tepihe pod voznikovimi in sovoznikovimi nogami kaj mokre, saj je možnost, da ti pušča radiator, torej ti tekočina pušča v kabino avta. Sicer pa mislim, da je to vseeno stvar, ki bi jo morali popraviti pod garancijo. Sicer še nisem slišal, da bi se pri novih volvih to dogajalo, pa vseeno. Sicer pa ti priporočam, da preveriš, kakšno je olje.
Na vrh
MiRo
22 mar 2007, 09:16
Član #2
Prijavljen dne: 10 nov 2006, 00:44
Objav: 889
tudi jaz mislim, da pri eno leto starem avtu tesnilo glave skoraj nebi smelo 'škripnt' lahko pa kot pravi RolligS preveriš olje - če je voda v njem pusti prav lepe bele penice oz. mehurčke>>> alarm!, če ne, se mi zdi pa teorija z radiatorjem tudi zanimiva...
dobr poštimej...
Na vrh
Spletna stran
upe
03 apr 2007, 17:40
Član #252
Prijavljen dne: 18 mar 2007, 17:23
Objav: 24
Avto sem pripeljal s servisa. Odkrita ni bila nobena napaka. Možna teorija je, da je bilo tekočine manj že, ko je bil avto še nov in je potem sam kak deci spustil do minimuma. V motor sem kdaj na hitro pogledal, ampak se res ne spomnim nivoja. Skratka, zdaj je tekočine dost, bom pa večkrat pogledal, če kaj pada. Na daljši rok pa baje ni čudno, če malo zgine.
Na vrh

moderatorji: HIŠNIK, volvo5er, alfaromeo, RollingStone, AljAž

Skoči:     Na vrh

Powered by e107 Forum System
Prisotni
Gostov: 55, Članov: 1 ...
eugene ogleduje forum.php

največ prisotnih: 1352
(Članov: , Gostov: 1352) v 20.03 - 12:40

Člani: 5976
najnovejši član: Juliovioky
Dogodki
Ni dogodkov
Anketa

Kdaj in v katerem modelu je Volvo prvič predstavil laminirana stekla?

1972 - 240

1992 - 850

1944 - PV444/544

1986 - 360

Anketa je namenjena samo članom

glasov: 526
Prejšnje ankete